ВИДЕО: Спотот за новата песна „If you wanna leave me“ од Тоше Проески


Објавена нова песна од непреболената македонска ѕвезда Тоше Проески.tose%20proeski-3

Песната „If you wanna leave me“, која е снимена и како балада и во латино верзија, е најава за постхумен албум со необјавени песни од Тоше.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1