Убиена е ќерка на градоначалник


Најголем масакр во Канада, убиена ќерката на градоначалникот.Screenshot_308

Наоружан напаѓач е осомничен дека усмртил четири особи и ранил неколку. Во школо во провинција Ла Локу, Канада во последни 10 години. Најпрвин пукал во своите два браќа. Градоначалникот на Ла Лока, Кевин Жанвије изјави дека е усмртена и неговата 23-годишна ќерка Мари. Наоружаниот напаѓач прво пукал во своите браќа па потоа се упатил кон училиштето каде ги усмртил и наставникот и асистентката.

Полицијата соопштила дека на осомничениот му е одземено огненото оружје и дека е ставен во притвор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1