ВИДЕО: Ти благодариме Украина, еве како ни помогнаа Украинците на вчерашниот меч против Исланд


Македонија вчеравечер ја забележа својата историска победа против селекцијата на Шткотска, но за пласман ни требаше и најмалку реми на Украинците кај Исланд.ukraina-2-640x360

Уркаинците не само што останаа непоразени туку славеа со 4:2 во вчерашниот натпревар против Исланд.

А неизмерна благодарност Македонците им упатија на Украинците, а еве ги и головите од мечот во Рејкјавик.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1