Видео: Торнадо на среде фудбалски натпревар


 

Неверојатна видео снимка за време на фудбалски натпревар.

Додека играчите се сеуште на теренот, торнадото се формирало на земјата, дирекно на фудбалското игралиште.

Погледнете

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1