Национална НЛО Тревога: 10 држави пријавиле 363 случаи само во септемвриНационалниот НЛО алерт Систем во изминатиот месец регистрирал 363 случаи од 3 степен на ризик во Калифорнија (69 случаеви), Тексас (44), Аризона (38), Мичиген (37), Охајо (36), Пенсилванија (32), Њујорк (31), Флорида (26), Илионис (25) и Северна Каролина (25).

Калифорнија е земја со најголем број на пријавени случаи за забележани НЛО, дури 69 случаи. Претходно во оваа земја биле пријавени 75 случаеви, во август и 100-на во јули.
Четринаесет случаи со НЛО од категорија 4-степен ризик, биле пријавени во Индијана, Орегон, Висконсин, Џорџија, Колорадо, Мисури.
Сите останати земји се ставени на листата во која се забележани случаи од 5 степен на ризичност. Тоа се земји како Мериленд, Масачусетс, Минесота, Вашингтон, Оклахома и Њу Џерси.

 

Share Button

Tags: ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1