Tag Archives: nlo

Тврди дека бил киднапиран од вонземјани и дека има слики како доказ (Видео)

Рони Досон, тексашки возач кои со свјот камион пренесувал суровата нафта, тврди дека успеал да избегне киднапирање од вонземјанин. Тој успеал да ја долови сликата од огромното речиси ½ милја долго вселенско летало, површинската структура, цевките резервоарите, ракетите и антените кои се наоѓале на истото, пренесуваат медиумите кои се занимаваат со НЛО и вонземјани. Според […]

______________________________________________________________________________________________________

Нешто чудно се случува на границата меѓу Кина и Индија (Видео/Фото)

Мистериозната жолта светлина од кинеската страна, а индиската армија не може да открие што е тоа, целата ситуација за нив е повеќе срам од страв. Како да не се доволни проблемите на овие две земји, вклучувајќи ги и прашањата за границите, трговија и Далај Лама, дојде време за Шлаг на торта – проблеми со НЛО.

______________________________________________________________________________________________________

Откриена строго чувана тајна: Американската војска сакала да изгради флота на летечки чинии

Вонземјаните официјално никогаш не постоеле, но, летачките чинии изгледа по се постоеле. Националниот архив на САД неодамна објави шематски приказ кој досега никогаш не бил обелоденет во јавноста, за детален воен проект во последните педесетина години, под името „Проект 1794“, кој имал за цел да изгради сеуперсонична летачка чинија.

______________________________________________________________________________________________________

Национална НЛО Тревога: 10 држави пријавиле 363 случаи само во септември

Националниот НЛО алерт Систем во изминатиот месец регистрирал 363 случаи од 3 степен на ризик во Калифорнија (69 случаеви), Тексас (44), Аризона (38), Мичиген (37), Охајо (36), Пенсилванија (32), Њујорк (31), Флорида (26), Илионис (25) и Северна Каролина (25).

______________________________________________________________________________________________________

Кој ги посетува секоја ноќ? (ВИДЕО)

Џонатан Вилис е само еден од жителите на Отвеј во Северна Каролина(САД), кои секоја ноќ во истото време на небото гледаат шест портокалови топки што лебдат, ротираат и ја менуваат формата.

______________________________________________________________________________________________________

Третиот Рајх – Операција UFO (Нацистичка База во Антарктикот) – Видео

Легендарниот руски докуметарец направен во 2006 година „Третиот рајх – Операција NLO“, е преведен на англиски јазик и за прв пат е бесплатно достапен за сите да можат да го видат.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Хеликоптери на Хаваи фаќаат НЛО!

На Хаваите со камера се „уловени“ воени хиликоптери како кружат околу непознат топчест објект. Теории постојат повеќе, но се повеќе луѓе веруваат дека се почесто не посетуваат вонземјанци!

______________________________________________________________________________________________________

По 2012 живот ќе има само во француското село Бугараш? – веќе го окупирале фанатици – Видео/Фото

Бугараш е мало село на француската страна на Пиринеите е исклучително тешко да се најде. Во него живеат 200 лица. Но последните месеци местото е преплавено и окупирано од фанатици, исцелители, окултисти и секти.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: НЛО во Тексас? Нова снимка од летечки објект – Јули

,, Ова е неверојатна снимка од летечки објект. Дали е НЛО или не проценете сами,, – вака сајтот Thirdphaseofmoon кој се занимава со снимки од НЛО ја опиша најновата снимка која ја добиле во јули.

______________________________________________________________________________________________________

Србите параноични за безбедноста на нивниот воздушен простор, пријавуваат чудни летала на небото

Србите по 1998 година откако беа бомбардирани од страна на НАТО, се доста параноични што се однесува до безбедноста на нивната воздушна територија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1