Tag Archives: ufo

Нешто чудно се случува на границата меѓу Кина и Индија (Видео/Фото)

Мистериозната жолта светлина од кинеската страна, а индиската армија не може да открие што е тоа, целата ситуација за нив е повеќе срам од страв. Како да не се доволни проблемите на овие две земји, вклучувајќи ги и прашањата за границите, трговија и Далај Лама, дојде време за Шлаг на торта – проблеми со НЛО.

______________________________________________________________________________________________________

Национална НЛО Тревога: 10 држави пријавиле 363 случаи само во септември

Националниот НЛО алерт Систем во изминатиот месец регистрирал 363 случаи од 3 степен на ризик во Калифорнија (69 случаеви), Тексас (44), Аризона (38), Мичиген (37), Охајо (36), Пенсилванија (32), Њујорк (31), Флорида (26), Илионис (25) и Северна Каролина (25).

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1