ВИДЕО: Тоше пее оперска арија на австралиска телевизија


Македонскиот пејач Тоше Проески кој трагично загина во 2007 година во сообраќајна несреќа, беше една од најголемите и најдобрите музички ѕвезди на Балканот.tose

Тој со голема леснотија изведуваш и поп и рок, изворни песни и оперски арии.

Пред десетина години, Тоше беше гостин на една австралиска телевизија, а домаќините од него побараа да испее нешто. Тој се одлучи за опера и тоа го направи на маестрален начин.

Секако, сите беа воодушевени, а македонскиот ангел доби аплауз.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1