ВИДЕО: Украински ловец го урнал малезискиот авион?


Руските информативни канали ја прикажуваат сателетската снимка направена како што велат од американски или британски шпионски сателит, која според руските медиуми покажува дека малезискиот патнички авион боинг -777 е урнат од украински воен ловец .

Screenshot_58

Малезискиот патнички авион патуваше на линијата Амстердам-Куала Лумпур и по неговото уривање загинаа сите патници и екипажот.

Најпрвин во боингот на Малезија ерлајнс било пукано со митралез од авионот, а потоа кокпитот бил погоден со ракета воздух-воздух, додека десниот мотор и десното крило биле погодени со ракета наведувана од топлина, пренесува руската агенција Тасс.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1