Видео – умира на тротоарот – минувачите го прескокнуват


Полицијата од Арлингтон објави видео снимка која го шокираше светот.

На снимката се гледа 35 годишниот Едгар Франциско Агилар кој неколку минути претходно бил удрен од автомобил. Едгар во болки лежи на тротоарот во близина на фревквентна автобуска станица.

На видеото се гледа како ниту еден од минувачите не му прижа помош. Дури минале и неколку автобуси – луѓето го гледале телото но никој не сторил ништо.

,,Полицијата ги објави снимките со надеж дека ќе најде ссведок кој ќе го идентификува автомобилот кој го усмртил Едгар,, изјавил шефот на полицијата Dustin Sternbek.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1