ВИДЕО: Вака изгледа класичен скопски сељак – снимен како фрла ѓубре од тераса


frla gjubre

Кога некогаш ќе си помислите како изгледа класичниот скопски сељак, визуелизација може да ви даде ова видео. За да не мора да се мачите, облечен во „рамбовка“ излегувате на тераса и кесата со ѓубре ја фрлате пред зграда. Директно од 10 спрат. За некое време има уште една кеса и нормално, ја фрлате и таа.

Press24

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1