ВИДЕО: Водителка на CNN се расплака среде вести


zejn-aserВодителката Зејн Ашер се расплата додека ги пренесуваше вестите кога дозна дека нејзиниот брат Чивтел Ејифор е номиниран за Оскар, за филмот ’12 години ропство’.

Нејзините колеги не биле особено изненадени од реакцијата, бидејќи знаеле колку ова и значи нејзе и на нивното семејство.
-Ова е ден за кој се надевавме јас и моето семејство, кој го чекавме толку години. Чивтел глуми од неговата 13та година и работеше многу напорно за ова, кажа Зејн во вестите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1