ВИДЕО: За 6 минути исчезна градот – Добој бил поплавен за само за 6 минути!


Добој е еден од градовите во Босна и Херцеговина кој е најмногу погоден од поплавите и имаше најмногу човечки жртви.

poplave-doboj-foto-printscreen-yt-1400838037-503035

Реката Босна направи потоп во градот, а се се случи за само неколку минути, пренесува бпортал.ба.

За тоа сведоци и видеото кое го сними Озрен Стакиќ, кој бил принуден да го напушти својот стан во приземјето.

Сцените во видеото изгледаат застрашувачки и сведочат за големината на катастрофата која неочекувано го зафати регионот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1