Викенд прогноза: Еве какво време да очекувате!


Студено и  претежно сончево време ќе ни донесе претстојниот викенд.

Сабота ќе биде постудено и посончево од недела која пак  ќе биде претежно облачно.oblaci mk2

Минималната вредност на температурите се очекува да се движи од -9°С до -11°С, на пониските места, додека повисоките места очекуваат од -13°С до -17°C, а дневната ќе се движи под 0°С на северот и западот , додека  на југоисток миималната ќе има вредност околу 2°С.

Во неделата може да се очкеува снег на повисоките места, додека низ котлините не се најавува.

Во однос на сабота, недела ќе биде облачно но потопло. Температурите ќе бидат во благ пораст за околу  2°С во однос на сабота.

За љубителите на планински ски центри викендов ќе биде идеален за скијање и уживање. Искористете го максимално.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1