Викендов почнува зимското сметање на времето


Сабота спроти недела во 3 часот по полноќ со поместување на стрелките еден час назад почнува зимското сметање на времето.

Времето во 3 часот ќе се смета за 2 часот, соопшти Бирото за метрологија при Министерството за економија.

saat zimsko vreme

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1