Викендов привремен режим на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов


teodosij-gologanov500Утре и задутре од 07 до 17 часот ќе има времен сообраќаен режин на дел од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов, на потегот од крстосницата со булевар 8-ми Септември до крстосницата со улица Московска.

Времениот режим е поставен поради изведба на градежни активности – попречни прекопи за поставување на подземна инсталација.

Град Скопје апелира сите учесници во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим на сообраќај.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1