Татко со 4 год ќеркичка паднал од 7 кат – таткото починал, девојчето е критично (Видео)


Во семејната трагедија која денеска попладне се случила во Љубљана, таткото заедно со својата ќерка на возраст од околу 4 години паднал од седмиот кат.

maz2-500

Според последните информации и покрај реанимацијата мажот им подлегнал на повредите, додека девојчето се наоѓа во критична состојба.

За трагедијата се уште не се познати детали. Соседите и очевидци велат дека таткото сакал да го спаси девојчето, но паднале заедно, други пак дека човекот намерно скокнал со девојчето во раце од прозорецот.

Полицијата го истражува случајот.

maz-zgrada-500

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1