ВИКЕНДОВ Следува нов температурен шок


Под влијание на многу топла воздушна маса со потекло од Африканскиот континент во следните денови во нашата земја ќе се задржи многу топло време за овој период од годината, соопшти УХМР.

Според метеолоролзите најтопло ќе биде во недела и во првите два дена од наредната седмица кога максималните дневни температури ќе бидат значително над просечните и ќе достигнат вредности од 25 до 32 степени

toplo termometar zesko sonce

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1