Вир кој ќе проголта се (ВИДЕО)


vrtlogОвој вир во Летонија, во градот Двиетес, голта се пред себе, а никој не знае од каде се појавил, ниту каде води.

Вртологот се формирал природно поради, надојдената река, а целата обаст во речната долина се формира огромно мучуриште во текот на сезоната.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1