Високи потпетици: Еве како да ги носите, а да не ве болат нозете


Дебелата потпетица е постабилна…

Тешко е да стоите многу време на тенки потпетици, па затоа бирајте чевли кои имаат блок или барем подебела потпетица.

Платформата ќе ви го олесни животот…stikle-naslovnica

Платформата има ефект како и рамните чевли бидејќи го намалува навалувањето помеѓу петата и врвот на прстите, плус има потпора по целата должина на стапалото. Така нема да ја жртвувате “висината“, а ќе одите и ќе се движите неспоредливо полесно.

Носете чевли кои ги покриваат врвовите на прстите...

Ако сакате елеганти чевли кои имаат отворени прсти и тенки ремчиња, навалувањето кое го создава високата потпетица ќе го турка вашето стапало нанапред што дополнително ќе го отежни вашето одење и стоење.

Инвестирајте во квалитет…

Не штедете на чевли со висока потпетица бидејќи е многу важно навалувањето, материјалите, висината на потпетиците и аглите под кои стои ногата.

Истегнете го стапалото…

Малку вежба и истегнување на стапалото пред да ги облечете обувките со високи потпетици ќе ви го олесни животот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1