Висококатниците во Аеродром ја земаа првата жртва – Почина работникот повреден во експлозијата


ggevahirТриесет годишниот работник од Злетово кој настрада во експлозијата на градилиштето на Џеваир висококатниците во Аеродром, синоќа почина, јавува Сител.

Експлозијата се случи минатата недела, а веднаш по истата, работникот бил префрлен на одделението за интензивна него заедно со другиот повреден. Синоќа, сепак им подлегнал на повредите и починал. Неговото тело ќе биде дадено на обдукција.
Вториот работник кој беше повреден е во стабилна состојба.
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1