Вистинска приказна: Децата ми ги опседна ѓавол, лебдеа и одеа по ѕидови (Видео/Фото)


Американката Латоја Амонс, (32) се преселила со својата мајка и три деца во куќа во местото Гери, во државата Индијана во 2011 година

opsednata kukjaНабрзо по преселувањето, семејството започнало да слуша чекори во подрумот и да гледа мокри отпечатоци во дневната соба, а среде зима куќата им била полна со муви.

Меѓутоа, вистинскиот хорор започнал на 10-ти март 2012 година- на гости им дошле пријатели кои неодамна изгубиле член на семејството. Латоја во еден момент отишла да ја провери својата 12 годишна ќерка и се преплашила.

Девојчето било несвесно и лебдело над креветот, а Латоја шокирана врескајќи побегнала. Преплашена се вратила на катот и со пријателите се молела додека девојчето не се спуштило на креветот, пишува dailymail

article-2547224-1B07CD9B00000578-875_634x363Латоја раскажува дека со време станале опседнати- очите им станувале испакната, злобно се смееле и гласовите им станале страшно длабоки.

Еден од свештениците на Католичката црква, повеќе пати и официјално извел егзорцизам, меѓутоа ништо не помогнало.

Очајното семејство контактирало и видовити луѓе, кои потврдиле дека куќата е опседната од 200 демони. Младото момче знаело со часови само да седи во плакарот и да зборува со момче кое никој друг не можел да го види.

opsednata kukja2

Во случајот се вклучила и полицијата, а полицајците кои ја надгледувале куќата, потврдиле дека е опседната и никој не сакал тука да преноќи.

Американскиот болнички персонал шокирано го гледал девет годишното момче како наназад оди по ѕидот на куќата.

Социјалната работничка во една прилика со полицајците влегла во куќата која ја фотографирале и снимале, а подоцна кога ги прегледале фотографиите, на нив се гледале лица како во магла.

Психијатри ја прегледале мајката Латоја, и потврдиле дека нема никакви психички проблеми, а проблемите престанале кога побегнале од куќата.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1