Вистински хорор преживеал затвореник од штипскиот затвор


Во Полициската станица во Штип синоќа во 19.20 часот вработен во штипскиот затвор телефонски пријавил дека пронашле затвореник кој бил повреден и го пренеле во Клиничката болница – Штип.zatvor kjelija

Полициски службеници констатирале дека се работи за затвореникот Ш.Ш. (40) од село Нераште, општина Теарце, кој појаснил дека пред ќелијата во затворот се лизнал и паднал, соопшти денеска МВР. Доктор констатирал тешки телeсни повреди односно скршена носна коска и скршеница на ребро од десна страна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1