Владата набавува вазелин за ЛГБТ заедницата


Бизарна јавна набавка осамна вчера на страницата на Бирото за јавни набавки, со државни пари ќе се набавуваат 20.000 шишиња со лубрикант за „Здружението на граѓани Еднаквост за геј и лезбејки-ЕГАЛ Скопје“, објавува денеска порталот Лидер.мк

Тендерската документација за набавката до која стигна Економски Лидер е обемна, а во неа стои дека лубрикантите треба да бидат без вкус, без мирис и без боја, пишува порталот.

Повеќе во информацијата на лидер.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1