Влатко не давал да го штипкаат по газето – може да биде персона нон грата на евровизија


Европската заедница му се закани на Лозано дека ќе го изгуби правота да се појавува на Евросонг, бидејќи се почуствувале навредени од него и од неговата колешка Есма.

vlatko lozanovskiЗдруженијата на хомосексулаците се закануваат дека Лозано ќе стане непожелен на Евросонг, поради тоа што наводното се чувствувал непријатно во Малме поради нив. Ова е она што последните денови го пишуваат се поголем број членови на евровизиските форуми после хомофобичните изјави на Есма Реџепова кои се актуелни деновиве во сите пишани и електронски медиуми.

Имено Есма за српски Курир изјави дека Евровизија е забава за хомоси и дека зад организацијата на фестивалот стои геј лоби. Тврди дека нејзиниот колега Влатко Лозаноски, наводно, не смеел да излезе од хотелот, затоа што гејовите на секој чекор го штипкале за задникот.

Дел од расправата околу тоа на Лозано да му се оневозможи пристап на Евровизија и заканите на геј здруженијата дека повеќе не е добредојден, можете да прочитате на ESCUnited.

ЗаСе

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1