ВЛЕЗЕТЕ ВО СЕКОЈА ШИФРА: Со овој трик ќе ги дознаете сите лозинки


Ако сте вие единствениот кој го користи лап топот или компјутерот, голема е веројатноста дека му дозволувате на пребарувачот да ги памти вашите лозинки и шифри.131204130551-facebook-password-620xa
Ако е тоа така, сигурно ги имате заборавено поголемиот број шифри и не би можеле да се логирате на уреди кои не се ваши.
Постои едноставно решение за тоа. Во полето каде ја пишувате лозинката кликнете со маусот и одберете ја опцијата „inspect element“.
Во долниот дел од екранот ќе ви се отвори прозорче, а се што треба да сторите зборот “password” да го замените со зборот zamenite “text”, како што можете да видите на снимката подоле.

Сител.мк

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1