Внимателно возете кон Шапка, видливоста е до 30 метри


Магла со видливост од 20 до 30 метри има од Гајре до Попова Шапка, а сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно по влажни коловози, соопшти „Македонија пат“.

magla

Од таму информираат дека во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1