Во Виница пронајден човеки череп


Пред влезот на градскиот парк во Виница, на улицата „Браќа Миладинови“, пронајден е човечки череп, соопшти полицијата.

g_covecki-koski

Черепот го пронашол вработен во ЕВН Македонија од село Зрновци додека вршел ископ за поставување фундамент за столб за струја, по што го пријавил случајот.

Извршен е увид на местото на настанот, се работи на расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1