ВНИМАВАЈТЕ: Истурен отров за животни на „Првомајска 4“, затруени кучиња и мачки


Во Центарот за управување со кризи-Скопје било пријавено дека на ул.„Првомајска 4“ и во соседната улица имало растурено непозната материја (прашок), од која неговото куче многу животни се затруле, јави Курир

Во моментов има околу 20 кучиња и мачки се пцовисани на улицата.

kuce ulicar

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1