Шок во Србија: Крв се излева од Дунав?


Непозната црвена течност се изли од канализацијата во реката Дунав, во Нови Сад, Србија.

Според неофицијални информации се работи за крв, но точно ќе се знае идната недела кога ќе стигнат резултатите од испратените примероци од течноста.

Ваква ситуација се случила и порано кога од некоја поголема месара испуштиле поголема количина на крв.

ddunavvv

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1