ВНИМАВАЈТЕ: Измамници се претставуваат како членови на Црвен крст па ги ограбуваат Охриѓани


Од Црвениот Крст на Охрид информираат дека деновиве кога владее паника кај населението од земјотресите кои го тресат градот, се појавиле измамници кои лажно се претставуваат како вработени или членови на Црвен крст и им советуваат на станарите на некои згради да ги напуштат становите, по што тие ги ограбуваат.Од Црвен крст со совет граѓаните да останат разумни и присебни и да не подлегнуваат на најразлични манипулации, пренесе Охридњуз.

Таргет група се повозрасните жители

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1