Жално, но вистинито: На семејството на починатиот Ѓоша се заканува одземање на куќата


На српскиот актер кој почина неоамна од срцев удар, Богољуб Митиќ Ѓоша, може и да му ја запленат куќата. Семејството кое и онака е во длабока тага, сега се соочува со уште еден проблем.

Актерот Предраг Смиљковиќ кој му беше кум на Ѓоша, вели дека тој останал должен на некои колеги, но им порачува да не ја прават ситуацијата уште полоша за семејството.

Предраг познат како Тика Шпиц кој му беше и најверен пријател на Ѓоша, открива дека Ѓоша имал проблеми и се задолжил пари, но според него нехумано е некој да ги бара од семејството кое жали.

– Ако го направат тоа ќе го убијат семејството на мојот пријател на кое и онака му е претешко, порачува тој.

Актерот почина во сон од срцев удар.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1