Внимавајте – овие работи не смеете да ги бришете со хартија


Овие пет предмети, верувале или не, не смеете да ги бришете со хартија, бидејќи не можете да ги исчистите.toaletna-hartijaaa

1. Наочари – ако ги бришите наочарите со ваква хартија можете да ги изгребете и да го оштетите заштитното стакло.

2. Дрвен намештај – хартијата на дрвениот намештај може да остави гребнатинки.

3. Електрични уреди – внимавајте кога сакате да ги исчистите елекричните уреди со харитија, бидејќи, најчесто стаклените површини, можете да ги изгребате.

4. Тепих – ова не ни можете да  го замислите. Ќе направите поголема белја.

5. Темна маица – Хартијата на темната мациа ќе остави ѓубре кое ќе се вслади до влканата.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1