Внимавајте: Се шири вирус на фејс кој ги краде профилите – еве како да се заштитите


face kompjuterНа фејсбук повторно се шири вирус преку кои се крадат профилите на корисниците.

Од пред некој ден во инбокс на фејс корисниците стигнува порака – која е вирус тројанец односно таканаречена “FISHING” порака која ако ја отворите ќе ви ги украде податоците. 

Пораката е – од каде твои фотографии на овој линк – и одоздола е линкот кој ако го кликнете веќе сте заразени со вирусот. Внимавајте!!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1