Внимавајте што пишувате на Фејсбук: Мајка добила отказ поради статус


Самохрана мајка од Тексас ја изгубила својата нова работа  откако на својот профил на Фејсбук напишала дека мрази да работи во градника и тоа пред првиот работен ден, јавува „Дејли меил“.

OTKAZ 44

– Денес почнувам со својата нова работа,но апсолутно мразам да работам во градинка – напишала Кејтлин Волс (27) на својот профил на Фејсбук

Таа набргу се соочила со лавина не негативни коментари,а голем број мајки ја нападнале прашувајќи се како може да не ја сака работата во која е опкружена со деца.

Сопственичките на градинката веднаш дознале за нејзината објава на Фејсбук и и порачале дека не ни мора да доаѓа на работа следниот ден.Кејтлин изјавила дека никогаш не ни очекувала дека поради непромислен статус може да добие отказ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1