Во 9 часот измерени 30 степени – Ова се моменталните температри низ Македонија


Температурите се повеќе растат. Во девет часот веќе се измерени 30 степени целзиусови, а Кавадарци повторно е најтопол град со 30° Целзиусови. Погледнете ги моменталните температури…

Screenshot_158

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1