Во Арачиново од синоќа полицијата бара криумчари и мигранти


Во скопското село Арачиново од синоќа се спроведува полициска акција за криумчарење мигранти.

Од Министерството за внатрешни работи велат дека полицајците се сè уште на терен и во моментов нема официјална потврда за приведени лица или за пронајдени мигранти.

Повеќе информации од МВР најавуваат во текот денот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1