Доаѓа пеколен бран – од утре 40


Во наредните денови продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време. Утре попладне во планинските предели ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Дневната температура до среда ќе биде во постепен пораст, при што во вторник и во среда во најтоплите делови повторно ќе го надмине 40-иот степен.

Извесна промена на времето проследена со засилен северен ветер и намалување на дневната температура за околу 5 степени се очекува во четврток и во петок.

Намалувањето на дневната температура ќе продолжи и за време на наредниот викенд кога ќе биде нестабилно со локални поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1