Во Атина беснее пожар – евакуиран детски камп и манастир


Пожарот во реонот Кератеа во близина на Атина се шири. Достигнал и до зградите од едно предградие. Жителите се евакуирани. Пожарот зафатил 5 куќи.

Повеќе од 100 пожарникари, 7 авиони и два хеликоптери се во функција и го гаснат пожарот.

Поради брзото ширење противпожарните служби морале да евакуираат комплетно и еден детски камп во близина како и еден манастир.

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1