Крокодил проголтал дете во Индонезија


Десетгодишно девојче било изедено од страна на крокодил во Индонезија, пренесува АП.

Немилиот настан се случил во провинцијата Нусантегара, место каде што девојчето дошло со нејзиниот татко и постаро братче да бараат желки. Нејзиното семејство се наоѓало на само десеттина метри и било беспомошно да направи било што.
Локалните жители предупредуваат дека ова не е првпат да се случи вакво нешто. Селаните кои живеат во близина на реката велат дека пред еден месец на истото место се случило крокодил да проголта и момче, а претходно пријавиле и исчезнување на добиток.

Share Button

Tags: , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1