Во Берово студ, температура од -7 степени


Студ во цела Македонија денес – Според мерењата на УХМР во поголем дел од котлините температурата се спушти под 0°С, а во Берово и до -7.4°С.

Еве ја целосната листа на места која е дел од програмата за меѓународна размена на податоци.

МетеоПроmin_temp_2-11-2015

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1