ФОТО: Позната глумица го загуби животот во падот на рускиот авион


Авионот од Русија кој викендов се сруши и го зави светот во црно, и понатаму е топ-тема. Објавени се страшни фотографии од местото на несреќата, во која за жал загинаа сите 224 лица кои биле во авионот. Во трагедијата животот го загубија и 25 дечиња.

Една од најпознатите актерки и модели во Русија, Елена Домашњаја била во авионот и и таа го загубила животот.

 

552се

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1