Во експолизијата во метрото во Брисел загинале 15 лица


Во експлозијата во метро-станицата Малбек во Брисел утринава загинаа 15 лица, соопшти операторот на метрото СТИБ-МИВП, пишува „Гардијан“.4metro5

Официјалниот број на загинати при двојната експлозија на Националниот аеродром „Завентем“ е 11, а не 13 луѓе. Бројот на повредени во метрото изнесува 55 лица, од кои десетмина потешко, додека официјално 35 лица се ранети во нападот на аеродромот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1