Најпотресната фотографија од Брисел


Во Брисел владее хаос, па премиерот Шарл Мишел ги предупреди граѓаните на Белгија да избегнуваат секакво движење и останат во своите домови.br-640x360

Најмалку три експлозии во кус временски период го потресоа Брисел, две на аеродром и една на станицата на метро во Европски кварт. Во овој град во моментот владе паника. Призорите од Брисел го потресоа целиот свет, кој стравува од се поинтензивните и непредвидливите терпристички напади.foto

На фотографијата која се појави на социјалните мрежи прикажани се преживеани како се прегрнуваат , додека под нивните нозе лeжи крваво момче кое ја пружа раката и бара помош.

Белгиското федерално обвинителство потврди дека смртоносните експлозии на аеродромот во Брисел утринава ги извел бомбаш самоубиец, јавија телевизиите ВТМ и РТБФ.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1