Меѓу повредените е дипломат од Словенија


Словенечки дипломат е меѓу повредените во екплозиите во Брисел, соопшти словенечкиот министер за надворешни работи, Карл Ерјавец.aerodrom-640x414

Ерјавец на денешната прес-конференција изјави дека дипломат, чие име не го објави, е во болница, а неговиот живот не е во опасност.

Според извештаите на медиумите, дипломатот бил повреден во експлозијата во метрото, додека одел на работа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1