Во Газа – среде пукотниците се роди четворка (Фото)


Една Палестинка во Газа роди четворка, а фотографијата од новороденчињата среде бруталната офанзива ја објави на својот профил на Твитер, доктор Басел Абуварда.

Докторот се сликал покрај инкубаторот во кој се наоѓаат три момчиња и едно девојче, а неговиот кренат палец покажува дека се поминало во најдобар ред.

Ова е една од добрите вестите, за победата на животот, во моментот кога се води најжестокиот конфликт во појасот Газа.

cetvorke-u-gazi-foto-twitter-1406825494-543893-1728x800_c

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1