Во крвта на анестезиологот од гевгелиската болница откриени 2 промили алкохол!


Во крвта на анестезиологот во гевгелиската болница, биле откриени 2 промили на алкохол, објaви ТВ Сител.

Kanal 5

Kanal 5

И двајцата анестезиолози од болницата во Гевгелија, каде што на гинеколошкото одделение починаа мајка и бебе, се суспенидрани од работа.

Според ТВ Телма, гинекологот кој бил на породувањето е вработен во болницата во Струмица и доаѓал во Гевгелија по потреба.

Се очекуваат резултати од истрагата на Министерството за здравство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1