Во Куманово загинале 10 терористи не 14 – официјално од Јавно Обвинителство


Во полициската акција минатиот виикенд во Куманово загинати се 10 припадници на терористичката група, информира Јавното обвинителство на Република Македонија, пренесува Сител

teroristi_predavanje

При увидот на лице место, како што посочува Обвинителството, пронајдени се десет трупа, за кои по извршената обдукција се утврдило дека припаѓаат на терористичката група.

Министерството за внатрешни работи првично и неофицијално информираше дека во полициската акција биле загинати 14 терористи.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1