Седуммина убиени на свадба во Србија


Седум лица беа убеини денеска кога вооружен маж отвори оган врз присутните на свадба во севрниот српски град Кањижа, јави ДПА.

masakr-srbija-svadba

Мажот, кој бил вооружен со ловечка пушка, убил шестмина сватови по што се самоубил.

Според срспката полиција, причина за инциднетот е повеќегодишно семејно непријателство.

Напаѓачот бил на возраст од 55 години, додека убиените сватови биле на возраст од 25 до 74 години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1