Во понеделник без струја дел од Аеродром, Карпош, Сарај и Гази Баба


Поради технички зафати во електро-системот, во понеделник без електрична енергија, од 8:30 до 10 часот ќе бидат корисниците од улицата Тодор Чангов во населбата Лисиче, општина Аеродром.struja

Од 8:30 до 14:30 часот без струја ќе останат жителите од улиците 511, 512, 513, 519 и дел од улицата Перо Наков во населбата Керамидница, во општина Гази Баба.

И во Карпош, улиците Струшка и Мокра ќе немаат струја од 9 до 14 часот, од 9 до 15 часот, дел од селото Грчец во општина Сарај, а од 10 до 14 часот, без електрична енергија ќе останат жителите од улицата Киро Фетак во населбата Драчево, во Кисела Вода.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1